Verving er det viktigste tiltaket vi gjør for å bli en større organisasjon. For hver eneste verving styrkes miljøsaken, og det gjør det mulig for Natur og Ungdom å sanke flere miljøseire. Rogaland NU har skjønt det, og planene for verveuka er klare.
Fylkesstyret har stelt i stand en vervekonkurranse mellom lokallagene i fylket, Haugesund og Stavanger. Det lokallaget som verver flest fram til 17. mars blir påspandert en treretters middag av det tapende lokallaget. «Rogaland er klare for å bli et vinnerfylke på verving,» sier fylkesleder Alice Botnen Akselsen.
Også Moss NU har planene klare for den kommende uka. Lokallaget har markert seg i verveveien tidligere, og har ikke tenkt til å sakke akterut i årets vervemaraton. «Folk i lokallaget skal stå på vervestand på skolene sine, noen skal til og med bake kake!» sier en gira Sindre Haakonsen, lokallagsleder i Moss.
Kongsberg NU skal ha verveaksjoner i helga, der de skal dele ut boller og steke vafler både i sin egen by og i Drammen. Fylkesleder i Buskerud, Óskar Ómarsson, har troa på at fylket i år skal holde tritt med de andre superfylkene på verving, som Sør-Trøndelag og Østfold. «I år skal vi vise dem at man kan komme med i teten selv om man ikke har en lang supervervetradisjon,» sier Óskar.
Har lokallaget ditt verveplaner? Send dem inn til verving@nu.no, eller til Nora på 93830063 eller Embla på 95021871.

