Dagens ungdom er framtidas reisende. For at vi som er unge i dag skal få miljøvennlige reisevaner når vi blir voksne, må det bli bedre og billigere å reise kollektivt!
I 2009 overleverte Natur og Ungdom over 10 000 underskrifter for månedskort til 200 kr til daværende samferdselsminister Liv Signe Navarsete. Liv Signe har fått ny jobb og vi har fått ny samferdselsminister, men hvor er pengene til 200 kr månedskort?
Den 5. oktober la regjeringa frem statsbudsjettet for 2011, og nok en gang kom ikke pengene som trengs for at ungdom i hele landet kan kjøpe månedskort for maks 200 kr. Noe må gjøres. Og det skal det også!
Månedens utfordring for oktober er:
Send et brev til fylkesordføreren i ditt fylke og krev penger til månedskort til 200 kr!
Som vedlegg på denne siden ligger et forslag til brev til fylkesordføreren. Bare fyll inn riktig navn, fylke ol. der skriften er uthevet. Navnet på fylkesordføreren i ditt fylke, og adressa til fylkeshuset finnes på fylkeskommunens hjemmesider.
Vi lover bonuspoeng til lokallagene som får med seg pressa når de poster brevet og forteller pressa hvorfor vi krever månedkort til 200 kr!
Kopier eller scan brevet og send det inn til klimaby@nu.no. Kopier av alle brevene vil havne i postkassa til Magnhild Meltveit Kleppa, nåværende samferdselsminister så hun ser at ungdom over hele landet krever de pengene hun ikke klarte å gi oss!
Bli med på Månedens Utfordring på Facebook: http://www.facebook.com/event.php?eid=163705300307251
