Foto: Amanda Iversen Orlich

Vervemelding september 2017

06.10.2017 av Haldis Tjeldflaat Helle

Måneden september har vært preget av liten kuling på vervevind-skalaen og siden forrige værmelding i august har vi vervet 162 nye medlemmer! Selv om dette er god frekvens på vindstyrken forventer vi en videre økning fram mot neste måling. Derfor er det viktig at alle forbereder seg godt, legger gode planer og holer i sydvestene fram mot verveuka 3.- 10. november hvor det varsles vervevind opp mot orkan styrke. Sjekk hvor godt forberedt ditt fylke er!

Topplista over vær(ve)gudene ligger som forrige måling med Frida fra Nord-Trøndelag (34 vervinger), Markus Refsdal fra Hamar og Omegn (24 vervinger) og Mads Hafstad Storebø fra Langhaugen (20 vervinger). I tillegg til disse tre har vi nykommeren Hans Dahle Kvadsheim fra Stavanger  på fjerdeplass som har stått for sterke vindkast i vervingen og økt fra 2 til 18 vervinger på én måned! Sjekk hvilke vervepremier du kan få hvis du blir en like stor vær(ve)gud som topp 4 her.

På fylkestoppen ligger Hordaland fortsatt øverst, nå med en måloppnåelse på 78,22 %Nord-Trøndelag ligger som sist på andreplass, men nå med 65,48 %. I tillegg har Finnmark ridd på en høststorm opp på tredjeplass og har nå 62,86 % og puster Nord-Trøndelag i ryggen.

Det er de samme vær(ve)gudene som ligger på topp i å sjarmere, engasjere og overbevise den eldre garde til å bli NU-venner, nemlig Aksel Gøytil Bødtker fra Nesodden og Kajsa Haabet Kleivane fra Hamarøy.

Mangler du verveblokker, eller ønsker annet materiell? Send mail til infosek@nu.no.
Har du vervinger du har glemt å sende inn? Send i posten, eller registrer på nu.no/medlem/

Topp 10 vær(ve)guder:

Navn Vervinger Lokallag
Frida Myklebust Amdahl 34 Nord-Trøndelag Natur og Ungdom
Markus Refsdal 24 Hamar og Omegn Natur og Ungdom
Mads Hafstad Storebø 20 Langhaugen Natur og Ungdom
Hans Dahle Kvadsheim 18 Stavanger og Omegn Natur og Ungdom
Ingeborg Nævdal Gundersen 16 Bergen Natur og Ungdom
Elina Panea Berg 15 Oslo sentrum Natur og Ungdom
Gina Gylver 13 Oslo sentrum Natur og Ungdom
Veronica Corsepius Melen 11 Oslo sentrum Natur og Ungdom
Yme Korshavn 11 Horten Natur og Ungdom
Othilie K. Opheim 11 Oslo Nord Natur og Ungdom

Fylkestoppen:

Fylke Vervinger Mål Måloppnåelse
Hordaland 79 101 78,22 %
Nord-Trøndelag 55 84 65,48 %
Finnmark 22 35 62,86 %
Oslo 160 280 57,14 %
Oppland 14 30 46,67 %
Vestfold 26 60 43,33 %
Rogaland 51 130 39,23 %
Sogn og Fjordane 11 30 36,67 %
Møre og Romsdal 19 60 31,67 %
Nordland 21 70 30,00 %
Hedmark 29 100 29,00 %
Akershus 21 103 20,39 %
Buskerud 7 44 15,91 %
Østfold 10 70 14,29 %
Troms 13 94 13,83 %
Aust-Agder 3 45 6,67 %
Telemark 15
Vest-Agder 1
Sør-Trøndelag 11

Alle ververe i alfabetisk rekkefølge:

Navn Vervinger NU-venner Lokallag
Ada Kalkvik 2 Trondheim Natur og Ungdom
Aile Krogh Jakobsen 1 Sør-Varanger Natur og Ungdom
Aksel Gøytil Bødtker 1 5 Nesodden Natur og Ungdom
Alberte Tennøe Bekkhus 1 Moss og omegn Natur og Ungdom
Alexander B. Rambech 5 Trondheim Natur og Ungdom
Amalie Rossland Christiansen 4 Naturvernstudentene ved NMBU
Amanda Iversen Orlich 2 Sund Natur og Ungdom
Amelia Gòmez Snerte 6 Hemsedal Natur og Ungdom
Anders Guldal Bramness 1 Oslo Nord Natur og Ungdom
Andreas Randøy 5 Natur og Ungdom sentralt
Anna Aurora Haukefær 1 Bergen Natur og Ungdom
Anna Birkeland Olerud 7 Natur og Ungdom sentralt
Anna Kristine Church Linløkken 1 Oslo Sør Natur og Ungdom
Anna Maria Huschka 1 Moss og omegn Natur og Ungdom
Anna Øverbye 3 Katta Natur og Ungdom
Anna-Lea Ortmann 1 Naturvernstudentene ved NMBU
Arnfinn Storsveen 1 Oslo Natur og Ungdom
Aslak Johnsen Espelund 1 Trondheim Natur og Ungdom
Astrid Enya Weidemann 1 Trondheim Natur og Ungdom
Aurora Beatrice Baker Wilde 3 2 Moss og omegn Natur og Ungdom
Aurora Liang Klæboe 1 Bodø Natur og Ungdom
Aurora Ullebø Hjartøy 1 Langhaugen Natur og Ungdom
Ayoub Bouzakraft 1 Oslo Øst Natur og Ungdom
Bendik Hugstmyr Woie 4 Natur og Ungdom sentralt
Bjørn Rønning Fjærli 4 Oslo Vest Natur og Ungdom
Celine Karikoski Kristensen 1 Sør-Varanger Natur og Ungdom
Chloe Ulleberg 1 Kragerø Natur og Ungdom
Einar Runde Saxegaard 2 Ås Natur og Ungdom
Eira Haugbro 1 Østfold Natur og Ungdom
Eira Norang 1 Oslo Nord Natur og Ungdom
Elin Anette Nordli 1 Brønnøysund Natur og Ungdom
Elin Olsen Rødset 1 Moss og omegn Natur og Ungdom
Elina Panea Berg 15 Oslo sentrum Natur og Ungdom
Elisabeth Aflekt 1 Oslo sentrum Natur og Ungdom
Ella Aandal 1 Oslo sentrum Natur og Ungdom
Ella Marie Hætta Isaksen 5 Natur og Ungdom sentralt
Emilia Steenstrup 1 Oslo Nord Natur og Ungdom
Emilie Røvreit Flø 1 Oslo Sør Natur og Ungdom
Emma Engevold 1 Nedre Romerike Natur og Ungdom
Emma Pernille Sørstrøm 2 Vågan Natur og Ungdom
Emma Sivertsen Rølvåg 1 Rana Natur og Ungdom
Erle Stokke Hansteen 1 Oslo Nord Natur og Ungdom
Erlend Hovdhaugen 2 Oslo sentrum Natur og Ungdom
Erlend Hua Lun Kok 6 Natur og Ungdom sentralt
Eskil Bruntvedt 1 Steinkjer Natur og Ungdom
Esten Segbø Løvaas 2 Hamar og Omegn Natur og Ungdom
Even Haug 1 Rjukan Natur og Ungdom
Even Olai Østvik Mjaaland 2 Trondheim Natur og Ungdom
Freia Catana Aasdalen 1 Lillehammer Natur og Ungdom
Frida Myklebust Amdahl 34 2 Nord-Trøndelag Natur og Ungdom
Gabriele Liutkeviciute 1 Hemsedal Natur og Ungdom
Gaute Eiterjord 9 Natur og Ungdom sentralt
Gina Gylver 13 Oslo sentrum Natur og Ungdom
Gulla Louise Serville Torvund 1 Foss Natur og Ungdom
Haldis Tjeldeflaat Helle 17 1 Natur og Ungdom sentralt
Hanna Marie Hatlen 7 Alta Natur og Ungdom
Hanna Marie Norum Rotvold 1 Inderøy Natur og Ungdom
Hannah Eikeset 1 Haugaland Natur og Ungdom
Hannah Skjeggestad Berner 5 Oslo Vest Natur og Ungdom
Hanne Cecilie Svenning 4 Steinkjer Natur og Ungdom
Hanne Elgarøy Ringen 4 Stjørdal Natur og Ungdom
Hans Dahle Kvadsheim 18 Stavanger og Omegn Natur og Ungdom
Hedda Hellum Jamtli 1 Nedre Romerike Natur og Ungdom
Hedda Janette Kavring Hoffstad Gjone 3 Aust-Agder Natur og Ungdom
Hedda Skogeng Smidesang 1 Oslo Nord Natur og Ungdom
Hedmark Natur og Ungdom 2 Hedmark Natur og Ungdom
Helene Lode 1 Katten Natur og Ungdom
Henrik Øberg Myhre 1 Oppegård Natur og Ungdom
Hilde Gottschal 2 Porsgrunn Natur og Ungdom
Hilde Gylland 1 Steinkjer Natur og Ungdom
Hilja Løvvik 2 Oslo Nord Natur og Ungdom
Iben Steinsvåg Dalen 1 Oslo Vest Natur og Ungdom
Ida Lovise Skylstad 3 3 Natur og Ungdom sentralt
Ida Martine H. Bryde 5 Lillehammer Natur og Ungdom
Ingebjørg Marie Thorkildsen 4 2 Horten Natur og Ungdom
Ingeborg Nævdal Gundersen 16 Bergen Natur og Ungdom
Ingeborg Rønning 3
Ingeborg Rønning Anthonisen 2 Katta Natur og Ungdom
Ingrid Eline Morsund Skjoldvær 7 3 Natur og Ungdom sentralt
Ingrid Mikalsen 3 Bø Natur og Ungdom
Ingvild Brekke 1 Oslo Øst Natur og Ungdom
Irja Brox Karlstrøm 1 Tromsø Natur og Ungdom
Isak Mykkelbost Mathiesen 4 Stokke Natur og Ungdom
Isak Wulff Gaasland 1 Bergen Natur og Ungdom
Jan-Olav Danielsen 1 Haugaland Natur og Ungdom
Jasmin Alimari 2 Stavanger og Omegn Natur og Ungdom
Jeen Caroline Pillai 4 Oslo Nord Natur og Ungdom
Jenny Sæbø 2 Oslo sentrum Natur og Ungdom
Johanne Brynhildsen Sørheim 1 Oslo Studentlag av Natur og Ungdom
Johanne Frost Klepp 7 Førde Natur og Ungdom
Johanne Maria Mazzoli 1 Østfold Natur og Ungdom
Johanne Ulriksen Skogseth 1 Stjørdal Natur og Ungdom
Jonas Skjemstad Rønning 4 Steinkjer Natur og Ungdom
Josefine Nordaune Garnes 1 Nord-Trøndelag Natur og Ungdom
Julie Bang 1 Rana Natur og Ungdom
Julie Christina Rødje 2 Natur og Ungdom sentralt
Julie Rem Bergo 2
Kaia Emilie Lehmann 2 Bergen Natur og Ungdom
Kaisa Ervik Øverland 1 Asker og Bærum Natur og Ungdom
Kajsa Haabet Kleivane 2 5 Hamarøy Natur og Ungdom
Kamilla Elene Samuelsen 8 Alta Natur og Ungdom
Kari Beate Kure 1 Sogn og Fjordane Natur og Ungdom
Karianne Opgård Andersen 2 1 Oslo Studentlag av Natur og Ungdom
Karoline Ellingsen Biendl 2 Troms Natur og Ungdom
Karoline Kvalø Engelund 1 Oslo Nord Natur og Ungdom
Kaspar Mattias Henschien Coates 2 Amalie Skram Natur og Ungdom
Kathrine Mari Pedersen Blakstad 2 Harstad Natur og Ungdom
Katrine Rennemo 1 Nord-Trøndelag Natur og Ungdom
Klara Øverbye 1 Oslo Nord Natur og Ungdom
Kristina Moe-Karlsen 2 Natur og Ungdom sentralt
Lara Grønbugt 1 Oslo sentrum Natur og Ungdom
Lars Magnus Hansen 6 Natur og Ungdom sentralt
Lasse Eriksen Bjørn 8 Natur og Ungdom sentralt
Lea Alstad 1 Trondheim Natur og Ungdom
Lea Justine Nesheim 3 Oslo sentrum Natur og Ungdom
Line Lønning 1 Natur og Ungdom sentralt
Line Marie Sektnan 4 Lillehammer Natur og Ungdom
Linnea Isabelle Cameron Vartun 1 Oslo Nord Natur og Ungdom
Liv Müller Smith-Sivertsen 1 Katten Natur og Ungdom
Lone Jensen Høyvik 1 1 Kristiansund og omegn Natur og Ungdom
Lucas Sverke Polonio Lyngstad 5 Kristiansund og omegn Natur og Ungdom
Madelén Guttormsen 2 Alta Natur og Ungdom
Madicken Bildsten 1 Asker og Bærum Natur og Ungdom
Mads Hafstad Storebø 20 1 Langhaugen Natur og Ungdom
Magdalene Henriette Thuv 1 Hamarøy Natur og Ungdom
Magnus Alex Thor 1 Trondheim Natur og Ungdom
Magnus Storvoll Strømseth 8 1 Natur og Ungdom sentralt
Maire Galdames Myrbostad 1 Molde og omegn Natur og Ungdom
Maja Johanna Serreli 1 Hamar og Omegn Natur og Ungdom
Maja Moland 1 Oslo sentrum Natur og Ungdom
Maja Sandvik Lockert 2 Tromsø Natur og Ungdom
Margrete Seiersnes 2 Oslo Nord Natur og Ungdom
Margrete Sofie Netland 1 Rogaland Natur og Ungdom
Maria Clara Strand Doupovec 1 Oslo Studentlag av Natur og Ungdom
Maria Frostad Schriwer 1 Hamar og Omegn Natur og Ungdom
Maria Lorense Rogde 2 Fana Natur og Ungdom
Marie Rognli Rodahl 1 Trondheim Natur og Ungdom
Marie Veigaard 1 Asker og Bærum Natur og Ungdom
Markus Refsdal 24 Hamar og Omegn Natur og Ungdom
Marte Guldal Bramness 11 Oslo Nord Natur og Ungdom
Marte Rømoen 2 1 Natur og Ungdom sentralt
Martine Jacobsen Milett 1 Kragerø Natur og Ungdom
Martine Sofie Myrvang 4 Tromsø Natur og Ungdom
Mathilde Andersson 1 Alta Natur og Ungdom
Mathilde Brunvoll 4 Eigersund Natur og Ungdom
Matilde Vadseth Furholm 1 Ålesund og omegn Natur og Ungdom
Mia Cathryn Haugen Chamberlain 10 Natur og Ungdom sentralt
Mikkel Saidi 1 Nedre Romerike Natur og Ungdom
Milla Osland 2 Horten Natur og Ungdom
Morten Hansen 1 Oppegård Natur og Ungdom
Myril Haabet Kleivane 4 2 Bodø Natur og Ungdom
Natalia Feliciana Baró Tyse 10 2 Stavanger og Omegn Natur og Ungdom
Natalie Akweley Ama Ekroll 12 1 Oslo Studentlag av Natur og Ungdom
Nils Nerhus Rørstad 1 Oslo sentrum Natur og Ungdom
Nora Finsveen 3 Horten Natur og Ungdom
Nora Hua Ly Kok 6 3 Natur og Ungdom sentralt
Nora Louise Aslaug Grendstad 1 Bergen Natur og Ungdom
Nora Marie Mjølhus 1 Stavanger og Omegn Natur og Ungdom
Nora Røstgård 1 Harstad Natur og Ungdom
Nora Sofie Aasen Sletaune 6 Brønnøysund Natur og Ungdom
Nora Waagbø 1 Molde og omegn Natur og Ungdom
Nora Wilhelmine Longva Gundersen 1 Larvik Natur og Ungdom
Oda Eikås 2 Katten Natur og Ungdom
Oda Feen Noreng 3 Oslo Nord Natur og Ungdom
Oda Lundekvam 1 Katten Natur og Ungdom
Oda Stapnes Nordnes 1 Eigersund Natur og Ungdom
Oliver Amundsen 1 Molde og omegn Natur og Ungdom
Otelie Auflem Tenden 1 Sogn og Fjordane Natur og Ungdom
Othilie K. Opheim 11 Oslo Nord Natur og Ungdom
Perla Kamilla Eyvarsdottir 3 Haugaland Natur og Ungdom
Petter Stunner Sæterøy 1 Nedre Romerike Natur og Ungdom
Pia Therese Gaard Rydningen 2 Haugaland Natur og Ungdom
Ragnhild Marie Tynæs Haarstad 2 Hamar og Omegn Natur og Ungdom
Ravn Norment-Åsdam 1 Oslo sentrum Natur og Ungdom
Rikke Emilie Larsen 1 Harstad Natur og Ungdom
Rikke Mangor-Jensen 1 Kristiansand og omegn Natur og Ungdom
Ronja Michelsen 2 Bergen Natur og Ungdom
Rosana Fayazzadh 1 Nordstrand Natur og Ungdom
Rosi Aarseth 1 Sogn og Fjordane Natur og Ungdom
Samuel Mazzoli 2 Østfold Natur og Ungdom
Sanna Thorsen Stangeland 3 Eigersund Natur og Ungdom
Sara Andersen Vågenes 1 Natur og Ungdom sentralt
Sara Elisabeth Larsen 1 2 Oslo Studentlag av Natur og Ungdom
Sara Elise Halvari Kjølås 2 Finnmark Natur og Ungdom
Sara Holm Lægreid 1 1 Asker og Bærum Natur og Ungdom
Sara Svane 2 Oslo Nord Natur og Ungdom
Sarah Bakken 1 Oslo sentrum Natur og Ungdom
Saskia Sophie Oettel 1 Stjørdal Natur og Ungdom
Selma Kolberg Johansson 1 Oslo sentrum Natur og Ungdom
Selma Linnea Sandvik Fegth 1 Molde og omegn Natur og Ungdom
Sigrid Elise Swensen Høeg 14 Oslo Studentlag av Natur og Ungdom
Sindre Cholodzinski Scheffels 1 1 Nesodden Natur og Ungdom
Siri Astrid F Modahl 1 Bergen Natur og Ungdom
Sjur Mjør 1 Bergen Natur og Ungdom
Sofia Alexandra Anna Weimarck Frogoudakis 2 Bergen Natur og Ungdom
Sofie Hybertsen 3 Amalie Skram Natur og Ungdom
Solveig Gjerdåker 3 1 Foss Natur og Ungdom
Solveig Skaugvoll Foss 14 1 Natur og Ungdom sentralt
Sveinung Engvik 1 Tromsø Studentlag av Natur og Ungdom
Syvert Tuntland Kråkenes 8 Oslo Studentlag av Natur og Ungdom
Talia Dubowski 1 Nesodden Natur og Ungdom
Telemark Natur og Ungdom 1 Telemark Natur og Ungdom
Thea Amalie Pedersen Aasen 1 Hamarøy Natur og Ungdom
Thea Victoria Mendez Okkelmo 1 Oslo Nord Natur og Ungdom
Therese Hugstmyr Woie 3 3 Natur og Ungdom sentralt
Thor Gustav With Due 29 2 Natur og Ungdom sentralt
Tiril Risnes Øyre 1 Sogndal Natur og Ungdom
Tiril Solheim Absalonsen 1 Bergen Natur og Ungdom
Tiril Vedvik Dammen 3 Skien Natur og Ungdom
Tora Kristine Åland 1 Nordland Natur og Ungdom
Tora Narten Høberg 1 Alstahaug Natur og Ungdom
Tora Vrålstad 1 Oslo Nord Natur og Ungdom
Torgeir Vestre 1 Natur og Ungdom sentralt
Torkel Salvesen Lie 1 Natur og Ungdom sentralt
Tuva Mjelde Refsum 1 Nannestad Natur og Ungdom
Una Onsrud 6 Katten Natur og Ungdom
Unni Eleonora Moland 2 Bø Natur og Ungdom
Vemund Risbøl Litschutin 1 Asker og Bærum Natur og Ungdom
Veronica Corsepius Melen 11 Oslo sentrum Natur og Ungdom
Victoria Leonora Fagerås 6 Amalie Skram Natur og Ungdom
Vilde Gjerde Lied 2 Natur og Ungdom sentralt
Vilde Sunniva Løvlie 1 Bergen Natur og Ungdom
Vilja Helle Bøyum 6 Amalie Skram Natur og Ungdom
Ylva Kristine Kvalø-Hamann 2 Horten Natur og Ungdom
Yme Korshavn 11 Horten Natur og Ungdom
Yrja Skjærum 1 Skien Natur og Ungdom
Åsa Line Braut Bache 4 Stavanger og Omegn Natur og Ungdom