
Tips til gjennomføring av aksjon
Tips og triks for å gjennomføre en aksjon i lokallaget ditt!
Hvordan gjennomføre en aksjon
Forslag til aksjoner

Butikkaksjon mot oppdrett!
Norsk oppdrettsnæring er en miljøversting. Sykdom hos laksen, utslipp fra anleggene og rømming får store konsekvenser for naturen. Siden regjeringen ikke klarer å ta grep tar vi saken i våre egne hender: Vi boikotter oppdrettslaks, og merker laksen i butikken med advarsler om hvor miljøskadelig den er!
--e Les mer

Blomsteraksjon
Blomsteraksjonen til hjelp for bie- og insektsbestanden! Tønsberg Natur og Ungdom skal avholde en blomsteraksjon for å ta vare på bier og andre insektsbestander! Bli med over hele landet 5.-11. mai!
--e Les mer

Sperrebåndaksjon mot cruicetrafikk!
Sperr av et området like stort som en cruicebåt!
--e Les mer

Plakataksjon for lukkede merder!
Villaksen er på rødlisten og oppdrettsnæringen er dens største trussel, millioner av laks dør i oppdrettsmerdene hvert år, og næringen forurenser fjordene våre. Derfor krever vi lukkede merder, og samler underskrifter til "Lukk merdene" oppropet! Arranger en plakataksjon for å spre oppropet, og få flere med på kravet!
--e Les mer